• Biznes ;-)

W dniu 21 marca w naszej szkole odbył się kiermasz rzeczy używanych, w ramach rozwijania przedsiębiorczości wśród uczniów należących do SKO.

Taki kiermasz to sposób na rozsądne gospodarowanie przedmiotami, które uczniowie posiadają na własność, ale już z nich nie korzystają.

Często jesteśmy w posiadaniu takich przedmiotów, są to np. gry komputerowe książki, zabawki, maskotki. Ciężko jest nam je wyrzucić bo dostrzegamy w nich wciąż nieprzemijającą wartość, z drugiej zaś strony zupełnie już z nich nie korzystamy.

• Pi .....

14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto.

Datę wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość.

Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.

W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto. W tym dniu lekcja matematyki wyglądało zupełnie inaczej. W klasie przygotowano kąciki z różnymi „atrakcjami”. Uczniowie mogli rozwiązywać zagadki logiczne, rebusy, sudoku, itp.

• Światowy Dzień Poezji

21 marca2024 obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie poetyckim w zwiazku z Rokiem Czesława Milosza w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Jaroslawiu.

Laureatami przekładu intersemiotycznego zostali Amelia i Szymon.

Pierwsze miejsce w konkursie recytatorskim z wierszem Cz. Miłosza "Który skrzywdziłes" zajęła Emilka.

Środa 17.04.2024