- Alfa i Omega
- SKS
- Owoce w szkole
- Szklanka mleka
- Śniadanie daje moc
- „Żyj smacznie i zdrowo”
- SKO
- Narzędzia w działaniu
- Zdrowe zęby
- Precz z papierosem
- Na własne konto
- Ekonomia
- Finansoaktywni
- Nawigator II
- Ekologia integralna Encykliki Laudato Si'
- Akademia Małych Zdobywców
- English Teaching Activities (ETAs) TOGETHER FOR EARTH
- Ekologiczny konkurs
- Bank Młodych Mistrzów Sportu" Fundacji Santander
Ekonomia
Ekonomia na co dzień
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych.
Program „Ekonomia na co dzień” jest propozycją z zakresu edukacji ekonomicznej i doradztwa zawodowego dla uczniów gimnazjum oraz rozwijania wśród nich postaw przedsiębiorczych. Wdrażany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.
Systematycznie rozszerzany jest o nowe materiały edukacyjne. Skierowany jest do nauczycieli szkół gimnazjalnych. Podstawowe zadanie programu określono jako przygotowanie młodych ludzi do pełnienia przyszłych ról społecznych, przede wszystkim roli przedsiębiorcy, pracownika oraz członka zespołu pracującego na rzecz wspólnoty. Ważną zaletą programu jest jego interdyscyplinarność. Uwzględnienie różnorodnych form pracy z młodzieżą warunkuje kształtowanie kreatywnych postaw uczniów wobec problemów - zwiększenie aktywności, postawy twórczej. Umiejętności i wiedzę uczniowie zdobywają w działaniu, poprzez bezpośrednie doświadczenia.
Założeniem programu jest inicjowanie i skuteczne wspieranie jakościowej zmiany w zakresie edukacji ekonomicznej i doradztwa zawodowego w gimnazjum poprzez:- Przygotowanie nauczycieli do wspierania rozwoju ucznia, podejmowania różnych form aktywności, realizacji projektów edukacyjnych w środowisku szkolnym i lokalnym.
- Wyposażenie nauczycieli w materiały edukacyjne oraz narzędzia dydaktyczne pozwalające w atrakcyjny i przystępny dla gimnazjalisty sposób realizować tematykę ekonomiczną i doradztwo zawodowe.
- Podniesienie efektywności przekazywania wiedzy ekonomicznej poprzez włączanie w proces nauczania innych członków rady pedagogicznej oraz nawiązywanie współpracy ze środowiskiem biznesu.