• Aktualności

Aktualności

          • Bezpiecznie po kartę rowerową!

          • 20 maja uczniowie IV i V podjęli bój o kartę rowerową.

            Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Radymnie czuwali nad wszystkim - serdecznie dziękujemy za obecność i wskazówki.

            Był to nie tylko egzamin, ale przede wszystkim lekcja odpowiedzialności, bezpieczeństwa i świadomości na drodze.

            A kask?? To nie dodatek do stylówki — to ochrona życia i zdrowia - pamiętajmy o tym ..... sam to przerobiłem na asfalcie w zwarciu z samochodem, który mi drogę zajechał.

          • ......to był tylko żart

          • W wielu przypadkach niestety taki żart zaczyna boleć .......uczestniczymy w wyjątkowym programie profilaktycznym „Wyrwani z Sieci” który porusza problematykę przemocy rówieśniczej w świecie online i offline.

            Na spotkaniu była mowa o hejcie, wykluczeniu, stalkingu, ghostingu i presji grupy — czyli o problemach, które coraz częściej dotykają młodych ludzi.

            Współczesna przemoc często nie zostawia siniaków… ale zostawia ślad w umyśle.

          • Cuba wyspa jak wulkan gorąca....

          • ....jak to kiedyś śpiewał Janusz Gniatkowski ....kiedyś .....1956.

            Ale dane i nam było poznać ten skrawek Ziemi, skrawek owiany wieloma tajemnicami, przez wiele lat otoczony Żelazną Kurtyną komunizmu......dziś biedna wyspa, ale żyjąca kolorowo pokazana nam przez Grupę Trzask, która corocznie nas odwiedza z nową porcją świata w pigułce. 

            .....Fidel Castro (z portretem na kloszulce swego przyjaciela, stojącego obok), późniejszy prezydent Kuby. Dalej El Comandante, czyli meksykański rewolucjonista, Ernesto "Che" Guevara, a ten trzeci, zabijcie, nie pamiętam co to za nieogolony leśny dziad. No kogoś ważnego musiał przedstawiać, ale byłem tak zauroczony tymi dwoma, że Krasnolud mi umknął.

          • Mocium panie......

          • Jeszcze dobrze nie wybrzmiała pieśń ,,Witaj majowa jutrzenko", a już 4 maja przybyła do naszej szkoły Grupa Artystyczna ,,Rekonstrukto ".

            Tematem spotkania był ,,Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka". Uczniowie mieli okazję porozmawiać z prowadzącymi o minionych czasach, poznać kulturę stroje i obyczaje epoki.

            Wiele emocji wzbudziły prezentacje pojedynków.....

            .....narzędzia tortur...

            .......Bardzo cenny dla małych i dużych okazał się również bezpośredni kontakt z bogatą kolekcją broni i rekwizytów.

            To była dla wszystkich ważna lekcja historii- przykład, jak można się aktywnie i bezpośrednio uczyć poprzez zabawę.

          • Konstytucji święta czas.....

          • 30 kwietnia oddaliśmy hołd jednemu z najważniejszych dokumentów naszej Ojczyzny - to święto uchwalenia Konstytucji 3-Maja.

            ....jak zawsze uroczyście, z pieśnią i wierszem ....

            Całość domknęła uroczystym grande finale dytrekcja....

          • Cogito ergo sum

          • 5 maja 2026 - X Konkurs interdyscyplinarny COGITO w Nienowicach. Nasze dziewczyny znów na najwyższym stopniu podium.

            Trzyosobowe drużyny walczyły na niwie języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Ania, Natalia i Zosia nie miały sobie równych. W takim genialnym składzie wygrały cały konkurs.

            Zdjęcia pochodzą z SP Nienowice.

          • bez plecaka .......

          • 29 IV taki dziwny dzień, kiedy to inwencja uczniowska pokazuje, że plecak (kiedyś tornistrem zwany) nie jest nieodzowny i ma sporo zastępników

            ....czołgistki z frontu przyciągnęły czołg wyładowany podręcznikami .....

            ....a szczytem była przytargana z domu suszarka do prania .......

            ....dobrze, że nie jestem osamotniony w swym oszołomstwie Anno ......

          • Patriotyczny śpiew

          • POWIATOWY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ W ORŁACH. 

            29 kwietnia nasi uczniowie wzięli udział w konkursie Zaprezentowali się naprawdę dostojnie.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!

          • Z myślą o wakacjach ......

          • Bezpłatne półkolonie

            Żyj zdrowo i ekologicznie

            rusza rekrutacja! 

            Świetna okazja na aktywne i wartościowe wakacje dla dzieci z klas I–VI .

            Stowarzyszenie Promocji Sportu „FABRYKA ZDROWIA zaprasza uczniów klas I-VI szkół podstawowych z terenu działania Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” do udziału w bezpłatnych półkoloniach tematycznych pn. „Żyj zdrowo i ekologicznie”.

            W programie sport, zdrowie, ekologia i wycieczki 

            Miejsce: Szkoła Podstawowa im. św. Michała Archanioła w Ostrowie

            Dla kogo? uczniowie klas: I-VI

            Termin: wakacje 6-10 lipca 2026 r.

             

            Zapisy04–29 maja 2026 r.

            Formularze składamy w sekretariacie naszej szkoły.

             Co czeka uczestników?

            • zajęcia sportowe 
            • warsztaty dietetyczne 
            • zajęcia ekologiczne 
            • edukacja zdrowotna i higieniczna 
            • wycieczki tematyczne 

             Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!

             

            Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

            Zachęcamy do skorzystania z tej wartościowej i atrakcyjnej formy wakacyjnego wypoczynku! 

            Regulamin_Rekrutacji_i_Uczestnictwa_(1).pdf

            zal._nr_1_-_formularz_rekrutacyjny.docx

            zal._nr_2_-_deklaracja_udzialu_w_projekcje.docx

            zal._nr_3_-_zgoda_na_wykorzystanie_wizerunku.docx

            zal._nr_4_-_zgoda_rodo.docx

            Dokumenty są również dostępne w sekretariacie szkoły.

            szczegółów więcej TUTAJ

             

            Z poważaniem

            Anna Michalska

            dyrektor SP im. św. Michała Archanioła w Ostrowie

      • Kontakty

    • Galeria zdjęć

      • brak danych