ZAPRASZAMY !!!
Wojsko nas uczyło.....
"Edukacja z wojskiem" to program edukacyjno-obronny - przygotowany i realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej.
Polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń w polskich szkołach.
Zasadniczym celem programu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. To odpowiedź na współczesne potrzeby, wyzwania oraz zagrożenia związane z bezpieczeństwem.
3-lekcyjne szkolenia połączyły teorię......i praktykę
.....zawierały treści z obszarów: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy. Wojskowi szkoleniowcy przeprowadzili zajęcia w sposób ciekawy, praktyczny, dostosowany do wieku i przyjazny.
Cogito ergo sum
23 maja 2024 r. odbył się VIII gminny konkurs „Cogito”, zorganizowany przez szkołę w Nienowicach. To coroczne interdyscyplinarne wydarzenie, przyciągnęło w tym roku uczniów z sześciu szkół gminy Radymno (w tym naszej). Celem konkursu jest promowanie myślenia krytycznego, kreatywności i współpracy wśród młodzieży. Uczestnicy w trzyosobowych zespołach rywalizowali, rozwiązując zadania z matematyki, języka polskiego i historii.
Potyczki językowe
21 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie nasi uczniowie wzięli udział w XXI Powiatowej Corridzie Ortograficznej , oraz XIV Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „English In Close-up”.
Nasza uczennica: Zosia z klasy VI zdobyła 1 miejsce w Konkursie Języka Angielskiego „English In Close-up”. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom.
Nie wszystkim udało się zdobyć podium, ale to nic straconego! Każdy konkurs to nowe wyzwanie i możliwość poprawienia swoich wyników. Pamiętajcie, że najważniejsza jest chęć rozwoju i zabawa. Każde doświadczenie konkursowe przynosi nowe umiejętności i motywację do dalszej nauki. Zosi życzymy kolejnych sukcesów, a pozostałym uczniom wytrwałości w dążeniu na podium.
Nasz chemik
Nasz Michał z VIII klasy po luźnym przebiegnięciu wszystkich etapów został laureatem konkursu przedmiotowego z chemii na szczeblu wojewódzkim. Bardzo nas to cieszy i dumą napawa.
Egzaminy.....
I po egzaminach :-) 14-16 V 2024 to trzy dni zmagań z wiedzą naszych Ósmoklasistów. Trzymamy kciuki za wyniki !!!
Cyfrowy Uśmiech
8 maja gościliśmy zaprzyjaźnioną szkołę ZSTiM w Jarosławiu z kampanią Cyfrowy Uśmiech.
Zespół projektowy przedstawił cel kampanii, a mianowicie: zwiększenie świadomości na temat cyfrowego śladu węglowego i wpływu otaczających nas technologii na środowisko.
Nasi uczniowie z ciekawością uczestniczyli w projekcie, a pozyskana wiedza podczas podsumowania została nagrodzona gadżetami.
Dziękujemy uczniom oraz opiekunom za zaangażowanie nas w kampanię Cyfrowy Uśmiech, a tym samym możemy wspólnie budować bardziej świadome i zrównoważone nawyki przyjazne dla naszej planety. Dyrektor naszej szkoły otrzymała medal: Może nie cyfrowy, ale........ Uśmiech.
Gitara dawniej i dziś
Nasi uczniowie 8 maja mieli okazję uczestniczyć w mini koncercie pt: „Gitara dawniej i dziś”. Zagrał go pan Jacek Albin Ostrowski, były nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Przemyślu.
Pasją pana Jacka od ponad 40 lat gra na tym najpopularniejszym obecnie instrumencie, a jak sam mówi, i co można zaobserwować, gitara to całe jego życie. Muzyk przedstawił jej historię, budowę, sposób i technikę grania od czasów starożytnych aż po współczesność. Fragmenty narracyjne artysta przeplatał gitarowymi aranżacjami utworów muzyki klasycznej oraz współczesnymi adaptacjami popularnych piosenek. Być może spotkanie z muzykiem stanie się zachętą do nauki gry na gitarze.
Z pomocą spieszyć ....
Dnia 7 maja 2024r. w Bibliotece Publicznej w Przemyślu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego "Umiem pomóc".
Celem konkursu było kształtowanie postaw prospolecznych, zdobywanie wiedzy ui umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W rezultacie uczennice z naszej szkoły zajęły następujące miejsca: 1 miejsce - Kornelia z kl.6, 2 miejsce - Maja z kl.3, wyróżnienie - Aleksandra z kl.1 oraz Laura z kl.7. Gratulujemy!!!
Tańcowały dwa Michały....
W ostatnim tygodniu kwietnia nasze Zerówiaczki uczestniczyły w przeglądzie pn. „Roztańczone Krasnale” zorganizowanym przez MOK w Radymnie.
Zaprezentowały swoje umiejętności taneczne wykonując radosną i energiczną „Polkę”.
Wszyscy byli zauroczeni umiejętnością i zaangażowaniem młodych tancerzy.
Na koniec Pan Burmistrz Radymna Mieczysław Piziurny wręczył dzieciom wspaniałe upominki.
Konstytucja .....
30 kwietnia 2024 r. świętowaliśmy w naszej szkole 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Z tej okazji uczniowie klas I-III pod opieką wychowawczyń, przygotowali uroczystą akademię. Na uroczystości były obecne Pani Beata Gałęza - Sekretarz Gminy oraz Pani Beata Blok - Przewodnicząca Rady Rodziców.
Uczniowie podczas programu słowno-muzycznego przybliżyli historię uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 roku.
Wyjaśnili, czym jest konstytucja i dlaczego uchwalenie Konstytucji 3 Maja ma tak istotne znaczenie dla historii polskiej i europejskiej demokracji.
Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 233 lat, do pielęgnowania patriotyzmu oraz do bycia dumnym z tego, że jest się Polakiem.
Archiwum Aktualności