W naszej szkole po raz drugi odbyły się gminne obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczystość uświetnili Wicewojewoda podkarpacki Tomasz Lorenc, wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar, Radni Gminy Radymno na czele z przewodniczącym Piotrem Łochinem. Księża o. Kazimierz Szymczycha SVD, Sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, delegat ds. misjonarzy, ks prałat Zbigniew Suchy, ks proboszcz Robert Łuc (prezes ZPiT Ostrowiacy).
Obchody rozpoczęły się mszą w naszym kościele, następnie w szkole miała miejsce część artystyczna. Jej trzonem byli w zasadzie wszyscy Mieszkańcy, bowiem śpiewano gremialnie pieśni patriotyczne......
.......wspomagani przez naszych uczniów i zespół Ostrowiacy...
...by ładnie grało i buczało ....Sołtys czuwał
Duchowych uniesień sporo, ale i żoładkowych też ;-)
